home |    
   

    
    


Polka Rzym

KALENDARZ POLKA RZYM

GENEZA ZAŁOŻENIA POLKA RZYM

Prace nad otwarciem oddziału rozpoczęły się w Styczniu 2003, listem od pani Doroty Mróz do Polka International, w którym wyraziła swoje zainteresowanie naszą działalnością oraz przeniesieniem jej na rynek włoski.

Komitet Założycielski składał się z 6 kobiet:

Dorota Marianna Mróz, Agnieszka Bladowska-Stroppolo, Beata Anna Piela, Joanna Monika Matlakowska, Monika Teresa Mróz, Dorota Machowska

13 lutego 2003 podpisano pierwszą umowę dotyczącą statutu Polka International

7 kwietnia 2003 roku podpisano odpowiednie umowy dotyczące własności znaku towarowego Polka International, z którego to Polka Rzym może korzystać

11 kwietnia 2003 roku wpłynął wniosek o otwarcie oddziału do Polka International.
    
16 kwietnia 2003 roku została podpisana akceptacja Statutu oddziału przez Polka International oraz pozwolenie otwarcie oddziału.

ZARZĄD

08.06.2003

Dorota Mróz, prezes d.mroz@katamail.com
Agnieszka Bladowska-Stroppolo, vice prezes a.bladowska@tin.it
Joanna Monika Matlakowska, sekretarz Joanna.mat@libero.it
Dorota Barbara Machowska, skarbnik machdor@libero.it
Iwona Agata Siuduk, członkini zarządu tel. +39 06 90 89 928
Janina Wanda Borkowska- członkini zarządu, tel. +39 339 40 42 968

DOROTA MRÓZ

Dorota Marianna Mróz urodziła się w Sosnowcu 16.04.1960 roku. Od 1975 roku zamieszkuje w Rzymie. Ma dwoje dzieci. Córka ukończyła Studium Farmaceutyczne a syn uczęszcza do Gimnazjum w Rzymie.

W latach 1880-1995 prowadziła własną firmę w Polsce w Sosnowcu. W tym czasie należała do Prywatnego Zrzeszenia Handlu i Usług, czynnie uczestniczyła w spotkaniach, szkoleniach i imprezach charytatywnych, których celem była pomoc dla dzieci z ubogich rodzin. Firma Doroty Mróz otrzymała wiele dyplomów uznania. Wygrała konkurs na najlepiej prowadzoną firmę w Sosnowcu należącą do PZHiU. W firmie zatrudniała kilku pracowników i uczniów, zawsze były to kobiety, ponieważ nigdy nie miała z nimi problemów, a firmę traktowały jak swój dom. W firmie obowiązywała atmosfera rodzinna. Z początkiem 1995 roku z powodów rodzinnych zrezygnowała z prowadzenia firmy i wyjechała do Włoch, by zacząć życie od nowa.

We Włoszech mieszka od 1995 roku. Przez wiele lat pracowała dla innych, ale zawsze w sercu miała tęsknotę za otwarciem własnej firmy.

W 2002 roku spełniło się jej marzenie i uruchomiła biuro turystyczne „Biuro rezerwacji Noclegów” dla turystów i pielgrzymów Polski. W okresie tych 8 lat pomogła wielu kobietom znaleźć pracę i mieszkanie w Rzymie. Dobrze wie jak ciężko jest nowo przybyłej z powody nie znajomości języka, kultury i nie mając przyjaciół w nowym środowisku.

Właśnie dla takich kobiet, których jedynym przyjacielem w tych chwilach jest stres zapragnęła otworzyć klub, aby w dni wolne od pracy mogły się wspólnie spotykać. Wraz z kilkoma znajomymi z dzielnicy Arkadia s.c.r., adoptowali na odległość 35 dzieci w Afryce.

Pani Dorota Mróz pragnie pomagać innym potrzebującym. Jej wielkim marzeniem jest wraz z jej przyjaciółkami, aby mogły pomagać Dzieciom polskim poprzez swoją własną organizację Polka Rzym, Włochy.

 

 

 

 Polish Women's Association International
 Malmö 2003