home | o nas | wydarzenia | kalendarz | kontakt     
   

    

CENTRUM REHABILITACJI

Każda pomoc finansowa jest dużym krokiem do zrealizowania marzeń dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców oczekujących lepszego jutra.
  
Handelsbanken 108 448 568
(S.W.I.F.T. Routing: HANDSESS) 

słowo wstępne
stowarzyszenia biorace udział w przetargu
spotkania
zdjecia
prace bieżące


   


    

   
  
Polka International Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Polsce

Szanowni Państwo,

Data otwarcia Centrum uległa przesunięciu z 2005 roku na koniec 2006 roku z powodu trudności prawnych polegających na tym, ze Polka International nie posiada osobowości prawnej w Polsce. Aby sprostać temu zadaniu Zarząd podjął uchwałę o powołaniu Fundacji w Polsce. To nam umożliwi skorzystanie między innymi z różnych projektów unijnych oraz rozwiąże szereg niejasności w naszym projekcie. Ponieważ nie chcemy zrobić błędu w tym wypadku posługujemy się dobrze wszystkim znaną zasadą "spiesz się powoli".

Nadal zbieramy fundusze na ten cel. Państwa zapraszamy do wspierania projektu poprzez wykupywanie biletów na nasze imprezy.

Każda pomoc finansowa jest wielkim krokiem do spełnienia marzeń setek dzieci i ich rodziców na lepsze jutro. Powołując się na nasze hasło "Piękno można połączyć z pożytecznym" kierujemy nasz apel do Państwa o wsparcie i datki na rzecz Centrum.

Możecie tego Państwo dokonać poprzez wykupienie cegiełek w cenie od 100 do 1000 kr. Wszyscy Darczyńcy zostaną umieszczeni na naszej stronie internetowej a ci z Państwa, którzy przeznacza na Centrum sumę 10.000 sek zostaną umieszczeni na tablicy pamiątkowe budynku Centrum oraz będą wyróżnieni podczas Gali Koncertowej w Polsce i Szwecji.

Nasze konto w Handelsbanku 108 448 568

Z podziękowaniem w imieniu dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców


Elizabeth Blania-Kacprzyk
Prezes

 

Przebieg dotychczasowych prac:

2003  Ruszyły pierwsze prace związane z uruchomieniem Polka International Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Polsce.

2004  Nasi partnerzy w Polsce o profilu rehabilitacyjno- pedagogicznym zostali zaproszeni do wzięcia udziału w  przetargu na stworzenie Polka International Centrum Rehabilitacji dla Dzieci.  

2004  Wyłonienie partnera w Polsce.

2004-2005 wielokrotne odwiedziny Ośrodka w Sieradzu przez prezesa Elizabeth Blania Kacprzyk i mecenasa Asocjacji Orvina Kacprzyk. 

Spotkania z władzami miasta. 

Odwiedziny Ośrodka w Sieradzu przez przedstwiciela firmy Orgmasz, odpowiedzialnej za przyszłościowe projekty unijne na rzecz Centrum. 

Ośrodek zwiedziła panna Michaele Sorle- Miss Polonii of Sweden 2005.

Transport do Sieradza sprzętu rehabilitacyjnego i komputerowego, który został przekazany darowizną na cele Ośrodka przez Polka International.

2006 7 luty odwiedziny prezesa Elizabeth Blania Kacprzyk Ośrodka. Zwiedzenie pomieszczeń, w które zostały wyposażone w przesłane w 2005 roku sprzęty. 

2006 marzec- W Warszawie odbyło się szkolenie kadry pegagogów Ośrodka z Sieradza z nowych metod leczenia. Zapoznano się z nowymi urządzeniami, które są wielką nowością na rynku medycznym, a które już zdobyły sobie wielkie uznanie i zastosowanie w różych schorzeniach i dolegliwościach. 

2006 czerwiec planowane rozpoczęcie prac remontowych pomieszczeń przeznaczonych na Polka Centrum

2006 wrześień/październik otwarcie Polka International Centrum "Dary Losu". 

 
 

 

 

 Polish Women's Association International
 Malmö 2003